czwartek, 16 marca 2017

Klatki z komórki cz.184 - dziś na prawo, ale jak zwykle bez paszportu

Przejedziemy dziś na drugą (z mojego punktu widzenia) stronę Wisły, ale nie będziemy na Pradze. No, prawie. Najpierw zaliczymy Gocław a potem Targówek.

Gocław należy formalnie do dzielnicy Praga-Południe, jak większość tego, co leży poniżej Pragi-Północ. Od lat różni aktywiści miejscy domagają się, by zlikwidować albo przynajmniej zawęzić ową "południową" dzielnicę a autonomię dać dla Grochowa czy Saskiej Kępy. Natychmiast okazało się, że ową autonomię dzielnicową chce mieć co drugie osiedle w tej części miasta, powołując się na fakt, iż jest siedliskiem historycznym. Tak więc być może jeszcze nas czeka dzielnica Kamionek, dzielnica Witolin itp...

W sumie, skoro Chomiczówka czy Piaski nie leżą w historycznych granicach Bielan, też powinny być osobnymi dzielnicami. A w ogóle układ dzielnic powinien tworzyć nie MSI, ale jakieś konsorcjum deweloperskie. Już mamy nieśmiałe początki - Marinę Mokotów reklamowano jako Stary Mokotów a Apartamenty Saska są na Gocławiu. Jeszcze wszystko przed nami.

A skoro już o Gocławiu mowa:


A na deser trzy porcyjki z Targówka. 

4 komentarze:

 1. Marinę Mokotów reklamowano jako SERCE Starego Mokotowa (!)

  Poza tym uważam, że dzielnice powiny mieć tylko numerki, np. osiedle Gocław, dzielnica XVIII. (a i tak już jeden deweloper nazwał swoje bloki "dziewiętnastą dzielnicą", hehe, to miasto istnieje tylko teoretycznie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mińsk Mazowiecki, dzielnica XXXVIII.

   Usuń
  2. Najszybszy pociąg (nie pośpieszny/IC/EIC/PIC/ŹIC/ĘIC, ale podmiejski Kolei Mazowieckich) z Mińska Mazowieckiego dojeżdża do Dw. Śródmieście w 30 minut, więc...

   Usuń
  3. Skoro do Mińska Maz. jedzie się z Centrum szybciej niż na Nowodwory, to może by... nieważne.

   Usuń