piątek, 14 listopada 2014

Ulrychowski bloczyzm

I znów powraca temat piękna i zjawiskowości naszej stolicy kochanej. Ta feeria barw, połączona z finezją architektoniczną, tworzy niezapomniany pejzaż, który docenią ludzie o nawet najbardziej wyrafinowanych gustach.

A tak na serio - tu nawet nie jest jeszcze tak źle. W większości bloki mają w miarę normalne kolory, choć zdarzają się impresje posałatkowe. 8 komentarzy:

 1. niezrozumiałe jest to parcie na kolor ;-)
  to jedno, potem jeszcze ta przemożna konieczność upiększania jakimś wzorkiem. na gładko nie może być, o nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, jaką kolorystykę mają u siebie w mieszkaniach ci, którzy decydują o kolorystyce tych domów. Wyobraźcie sobie mele i ściany w kolorki, jak np. na zdjęciu nr 2 :-)

   Usuń
 2. Zgadzam się z Er. Rozumiem, że jest to odpowiedź na szaro- bure, postkomunistyczne budownictwo, ale po co tworzyć na blokach faktury. Stonowane szarości, beże, brązy z pewnością by starczyły, a tak mam rój os i innego robactwa, które przyciąga wściekła żółć w połączeniu z pomarańczem, niebieskim i zielonym. Obrzydlistwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale szkoła mistrza Le Corbu to biel + betonowe ecru + kolory podstawowe: mocna czerwień, żółć, zieleń, niebieski, oczywiście nie jako kolor dominujący. Gdzieniegdzie można to jeszcze zobaczyć na nieremontowanych blokach, a gdzieniegdzie wprowadzają to obecni projektanci.

   Usuń
 3. Budynki, które przesadziły z solarium i makijażem. Po prostu budynki-dresiarki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałem tylko dodać ad "temat piękna i zjawiskowości naszej stolicy kochanej" - to nie ma nic wspólnego ze stołecznością i z Warszawą w ogóle. Takie bloki ( i tak pomalowane) stoją w całej Polsce - od Suwałk po Bogatynię i od Świnoujścia po Ustrzyki Dolne.

   Usuń
 4. Przypomina mi do widoki z dość znanej strony (profilu fb?) o koszmarkach wnętrz mieszkań na wynajem - tam też króluje jajecznica ze szczypiorkiem w pierzynce z babcinych gaci ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niesamowite te mieszkania są! nie raz nie dwa byłam w głębokim szoku;)

   Usuń