środa, 23 maja 2012

Smętny pasaż Italia

Nie wiem jak to jest możliwe, ale w centrum miasta gnije i śmierdzi sobie przedwojenna architektura. Być może nie ma pomysłu/pieniędzy na zagospodarowanie tego miejsca, ale wygląda ono bardzo smutno. Oczywiście, z drugiej strony rozwiązaniem jest zrobienie tam apartamą i zamknięcie wszystkiego na domofon, ale nie tędy droga. „Pasaż” kojarzył mi się z działalnością handlową, czymś w rodzaju przedwojennego domu handlowego. Zamiast budować Vitkace i inne piękne trumienki, może warto by doprowadzić Italię do stanu używalności?


10 komentarzy:

 1. Mozna by tam zrobić np. długą piccerię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie ten pasaż się znajduje?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowy Świat 23. A po co doprowadzać do stanu używalności? Zaczeka się aż się będzie walić, wtedy staną płyty odgradzające żeby nie dało się wejść, tak na jakiś rok, potem jakiś remąą się zrobi w czasie którego "inwestor" będzie się chwalił, ze ratuje zabytek, powiszą szmaty, a po 2-3 latach tynkowania (bo do tego zapewne to się sprowadzi) otworzy się tam kolejną mekkę dla trądi hipsterów. Czyż to nie piękna wizja?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapomniałeś Sebik dodać, że gdyby odnowili to miejsce, to zaraz zjawiłby się jakiś osobnik ze sprejem i nowo otynkowane miejsce ozdobiłby jakimś znaczkiem lub napisem w stylu 'Legia to ch...'.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawda, zapomniałem o amatorach szprajowania... A takich to u nas dostatek.

  OdpowiedzUsuń
 6. W centrum stolicy uchowało sie takie coś?
  dziwne.

  OdpowiedzUsuń
 7. lepsza mekka dla hipsterów niźli ojszczana i zaszprejowana ciemnica.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fakt, lepsza mekka, ale zgaduję, że nowy-stary właściciel jest na drodze do odzyskania spadku (zwykle odkupionego za grosze od ex-właścicieli) i zaraz pierdykną tutaj jakiegoś toj-toja na 30 pięter. A czemu nie?

  OdpowiedzUsuń
 9. ikroopka - A czemu się dziwisz, że w stolicy? Nawet w Warszawie przede wszystkim, a to ze względu na nieustosunkowane własności terenów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byś się zdziwił, miejsce w centrum stolicy musi być cenne i to bardzo.

   Usuń