czwartek, 20 kwietnia 2017

GTWB CXIV - Jaka szkoda, że tak pięknie w Warszawie!

Słyszy się tu i ówdzie, że stolica naszego prasłowiańskiego kraju byłaby najpiękniejszą i najlepszą ze stolic, gdyby wszyscy o niej wiedzieli. Niestety, czarny PR, zmowa milczenia i spisek korporacyjny spowodowały, że o Warszawie mało kto wie i nikt nie umie jej właściwie docenić. A przecież tak pięknie w Warszawie!!!

 Jaka szkoda, że nikt nie docenia naszej autorskiej architektury z przełomu wieków, nieco już spatynowanej, co zapewne dodaje jej dostojnej szlachetności.

 Jaka szkoda, że nie możemy parkować samochodów tam, gdzie mamy ochotę. Na szczęście są racjonalizatorzy.

 Jaka szkoda że nikt nie docenia małej architektury, elegancko wyzierającej tu i ówdzie. Wartością samą w sobie jest stylowy sanitariat.

 Jaka szkoda, że tak mało miejscowych i przyjezdnych siada sobie w parku, by podziwiać zjawiskową architekturę.

 Jaka szkoda... ech, wypowiedziałem się w tej sprawie już wielokrotnie. Kałacha raz.

 Jaka szkoda że nawet sami Polacy preferują centra handlowe niż te interesujące, zjawiskowe, urocze...

Jaka szkoda, że nikt nie zauważa, że ludzie są tak zachwyceni pięknem miasta, iż porzucają wszystko - dosłownie - i biegną przed siebie... byle dalej...

3 komentarze:

 1. Białe auto możesz wysłać na stop agresji drogowej, z podaniem czasu i miejsca. Bardzo prawdopodobny mandat pocztowy dla delikwenta.

  Dwa - pamiętasz pawilony na Słodowcu, na przeciwko stacji metra? Ten blaszany syf z alkoholami i diabli wiedzą czym jeszcze? I ten sypiący się wrak dworca pks? Na Bielanach są ludzie, którzy za tym tęsknią i marudzą, że teraz to tam jest mieszkaniówka i o rety, jak okropnie tam jest. Rzecz jasna mieszkaniówka estetyką nie powala, ale jednak w porównaniu do blaszaków...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam. O ile kloc Słodowiec City (hehe, tak się to zwie) jest potworny, to postpekaesowska rozpierducha była, istotnie, jeszcze gorsza.

   Usuń
 2. na jednym ze zdjęć dostrzegam wybitny przykład przygniatalizmu

  OdpowiedzUsuń