piątek, 22 lipca 2016

Ciechanów - PKPByliśmy już w Mławie, mieście Grzegorza Skawalkera, czas więc na miasto innej sławy scenicznej, mianowicie Ciechanów. Zanim jednak obejrzymy samo miasto, zapraszam na dworzec i w okolice. Dworzec, podobnie jak ten w Mławie, jest "modułowy", wygląda niemal identycznie, tylko inny jest kolor elewacji. Wokół dworca niszczeją, skazane raczej na rozbiórkę, piękne niegdyś (dziś w stanie katasfrofalnym) drewniane budynki, z których jeden dziś jeszcze działa jako punkt sprzedaży materiałów ogrodniczych. Dwa pozostałe już nie są użytkowane.
A to nie budynek kolejowy, ale w bliskim sąsiedztwie i na temat.


A ten skwerek mieszkańcy nazywają parkiem i być może za PRL pełnił taką funkcję. W środku jest nawet fontanna, już nieczynna, niestety. 

4 komentarze:

 1. no, proszę, załapałem się na stare dworce i w Mławie, i w Działdowie, i w Nasielsku (vel Nowych Pieścirogach). tylko jakieś 3 lata temu - a inna epoka ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasielsk kojarzy mi się z wieloletnim hardcorem kolejowym.

   Usuń
 2. Żeby tak człekowi przyszło do głowy choćby te 3 dekady temu nazad focić dworce (choć wtedy jeszcze był 'zakaz fotografowania'), byłoby akurat na 'wczoraj-i-dzisia' :)

  OdpowiedzUsuń