poniedziałek, 20 czerwca 2016

GTWB CIV - "Nie srebro, nie złoto" czyli Plac Europejski

Nie srebro, nie złoto, ale całkiem niedaleko Złotej i Srebrnej. W Warszawie powstał (no, tworzy się nadal, ale już go udostępniono) nowy plac, który nie do końca jest placem, ale lepszy rydz niż nic. Mieści się on za Łorsoł Spajer, między Grzybowską i Wronią. Jedna z pań architekt, z którą czytałem wywiad w prasie lewackiej, skrytykowała plac jako "scenografię dewelopera". Może i tak jest, ale wolę już taką scenografię niż kolejny blok w tym miejscu. Poza tym nie przypominam sobie, żeby miasto lub ktokolwiek inny stworzyło jakikolwiek reprezentacyjny plac. A plac Europejski jest takim w zasadzie bardziej eleganckim skwerem (nie jeżdżą po nim samochody) z wodą, kawiarniami i Wielką Sztuką (jutro będzie stosowny suplement, hehe). Coś tam się jeszcze buduje, jakaś duża bulwa, więc sądzę że przed nami efekt końcowy. Ale i to, co od Nocy Muzeów dostępne jest dla wszystkich, nie robi złego wrażenia. Inna sprawa czy w ogóle robi jakieś wrażenie. Ale zobaczymy za czas jakiś.

7 komentarzy:

 1. no, plac. plac Ok. ale ta bida architektura...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale dzisiaj się nie stawia innej, niestety. Chyba że chodzi Ci o twory typu "Rezydencja Warecka" czy "Opera"... na bogato, jak by nie patrzeć.

   Usuń
  2. wiem, i to jest tragiczne.

   Usuń
 2. Czy lewackiej architekt chodziło o prywatyzację publicznej przestrzeni? (http://wyborcza.pl/magazyn/1,153010,20259964,sen-o-miescie.html)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wyglądu raczej przypomina place azjatyckie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Straśnie sterczy ten kawałek blachy - i po co? Jeszcze jakiś gołąb się nadzieje w locie.
  I ten wieżowiec na ostatnich się trochę przytył i się rozlazł...elegancji w tym za grosz, a przeca w takich miejscach to musowo szczupłe ludzie pracują, zadbane.
  Eh.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zagospodarowanie kamienicy, mniam 😋

  OdpowiedzUsuń