wtorek, 23 lutego 2016

Robimy ziuuu z Gdańska do Gdyni lub odwrotnie - PKM czyli SKM2Pomorska Kolej Międzygalakty... no dobra, Metropolitalna, została ukończona. Jeździ sobie od Gdańska Wrzeszcza do Gdyni Głównej przez Lech Walesa Erport. Bo głównie o to chodziło, by reaktywować w pewnym sensie linię kolei kokoszkowskiej, która w szybki i nieskomplikowany sposób zawiezie potrzebujących tamże, a także na rozwalone tu i ówdzie osiedla typu Osowa. Stacje są do siebie podobne, każda ozdobiona perforowaną blachą z kwiecistym wzorkiem. Jedna z nich jest bajerancka, bo łączy stację kolejową oraz pętlę tramwajową, z której odjeżdża sobie tramwaj nr 10 na osiedle Chełm. Oto kilka fotek różnych stacji PKM za dnia i wieczorem.4 komentarze:

 1. metropolita L na.

  L zawsze w sercu ;-)

  PKM-ka robi wrażenie (skorzystałem z niej już), warto dodać, że tramwaj dojeżdża do tej stacji przesiadkowej po bardzo wysokim wiadukcie - można się zlęknąć, jeśli ktoś ma lek wysokości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma autokolekty, nie poplawia.


  A co do wysokości - nie mam przed nią jako takich obaw, natomiast nie zawsze obdarzam zaufaniem technologię, która ma mnie na tej wysokości utrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne ziuu, zwłaszcza nocne (na statywie puszkowym?) ;)

  PS. Już wkrótce były LW port

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na barierce :)

   Mary Kishtshak Erport?

   Usuń