sobota, 21 lutego 2015

Gdańsk - Chełm blokowy

Gdański Chełm obfituje w sporą ilość bloków, które - jak się domyślam - za PRL były szaro-bure z przybrudzonej płyty, natomiast za kapitalizmu zaczęto zastanawiać się, co by tu... poza blokowiskiem można też przejechać się szybkim tramwajem, który robi ziu między paroma osiedlami, a także obejrzeć ciekawy widok na przełęcz między blokowiskami.5 komentarzy:

 1. Jeśli jechałeś tramwajem jak strzała przez blokowisko i była tam ulica Cebertowicza, to to już nie były Siedlce, ale Chełm. Siedlce to okolice ul. Kartuskiej, czyli na północ od Chełma/Chełmu. Swoją drogą, to jakaś gdańska tradycja nazywania osiedli, od nazw miast Polski wschodniej? ;-)

  Czy wyrażenie "ziuu" jest świadomym nawiązaniem do pewnej słynnej (w pewnych kręgach) wypowiedzi HGW?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dzięki - tak szybko się przemieszczałem, że w pewnym momencie straciłem poczucie topografii.

   "Ziuuu" robią dzieci, jak bawią się kolejeczką.

   Usuń
  2. "Wolta pani prezydent [Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie wprowadzenia "strefy 30"] w tej sprawie jest zastanawiająca. W tym tygodniu gościła w radiu RMF FM. Dziennikarz zauważył, że w jednej z przedwyborczych ankiet opowiedziała się za ograniczeniem prędkości w centrum do 30 km na godz. - Ale potem się rozmyśliłam - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz. - W różnych miastach są takie rozwiązania, ale nie ma takiej konieczności w Warszawie. To nie są jakieś superarterie.

   W wywiadzie dla "Stołecznej" przed wyborami mówiła zaś: - W Londynie nie ma Tempa 30. Kiedy tam mieszkałam, koło mojego domu samochody przejeżdżały o tak: ziuuuu! - i tu pani prezydent pokazała szybki gest dłonią."

   http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,17080368,Ograniczenia_predkosci_w_centrum_do_30_km_na_godz_.html

   Usuń
 2. Trzecie zdjęcie od dołu podoba mi się najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeziorko przełęczowskie cacy

  OdpowiedzUsuń