wtorek, 14 lutego 2012

Gdynia - Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni nie jest jeszcze w pełni otwarte i wyposażone, ale już to, co można zwiedzać, prezentuje się – moim zdaniem – nadzwyczaj dobrze. Jest to połączenie wymogów edukacyjnych pod kątem możliwości intelektualnych współczesnej młodzieży (duże obrazki, ekrany, wielkie przestrzenie) oraz ciekawostek, które z pewnością ucieszą oczy tych, którzy przyjdą do muzeum z własnej woli. Ja w każdym razie jestem ze swojej wizyty bardzo zadowolony.

Kto zacznie zwiedzanie od poziomu najniższego, znajdzie się faktycznie na najniższym poziomie, bo zaatakuje go Wielka Sztuka.

Ale potem jest już tylko lepiej.


7 komentarzy:

 1. Jak tam byłem, to na najniższym piętrze była akurat wystawa fotografii gdyńskiego modernizmu, więc ją sobie obfotografowałem, aby poznać adresy co ciekawszych budynków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to miałeś więcej szczęścia. Ale liczę po cichu na to, że jak już otworzą całość muzieja, to tych typowych gdyńskich akcentów będzie więcej. Ostatecznie Wielką Sztukę można eksponować gdzie indziej, np. na dnie Rowu Mariańskiego.

   Usuń
 2. Fota nr 4 czyli mieszkano wz. Gomułka 65 rządzi :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Trójkątna klatka schodwa, mniam :-)
  A do muzeum się wybiorę, jak się wybiorę na północ.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to niestety jak już się gdzieś wybiorę w miejsca nie(mniej)znane, to zwykle na muzea czasu nie starcza. A to całkiem ciekawe, zwłaszcza to mieszkanko z zastawą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta młoda babcia na 3cim od dołu to co robi? Zakotwicza?

  OdpowiedzUsuń