czwartek, 28 lipca 2011

Dwór Czarne

Kolejny ze skarbów Doliny Pałaców i Ogrodów niezupełnie jak skarb wygląda. Jest ruiną, choć od niedawna odnawianą. Kiedyś Dwór Czarne był całkiem ładnym, renesansowym budynkiem i otoczony był fosą. Dziś fosa jest pusta a budynek nie ma tynku. Po wojnie w pałacu umieszczono PGR i budynek pałacowy popadł w ruinę (PGR zapewne też). Istnieje szansa, że za czas jakiś będzie można przywrócić Dworowi Czarne pierwotny wygląd. Wewnątrz znajduje się dość droga restauracja z homarami, które pływają w akwariach, dopóki klient nie wskaże konkretnego delikwenta do konsumpcji. Brrr.
Tyle pozostało z folwarku...Przypałacowy teren służy jako przechowalnia, nie wiem jak to nazwać, kłopotliwych zabytków. Leżą sobie w trawie przez nikogo nie pilnowane i git.

8 komentarzy:

 1. Ma nowy dach, wyżyje. Miejmy nadzieję, że homary zarobią na tynk i ich bohaterska śmierć nie pójdzie na marne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. tynk, ale tylko od dziedzińca. mam nadzieję, że frontu nie otynkują... razem ze styropinem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamawiałeś homara? Bo nie wiem czy się nie skusić i nie pozwolić dorobić na tynki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zamawiałem. Raz że nie jadam takich rzeczy, bo nie lubię jak coś na mnie patrzy z talerza, dwa że czasu nie było :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Etam, z talerza to i tak dużo by Ci nie powiedział... Ale spójrz na poświęcenie tych sadomaso, za tynk na talerz -.^

  OdpowiedzUsuń
 6. Oja-ki-fajny! Za homary podziękuję, ale miejscówkę już wyszukuję i się szykuję do odwiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm że tak odgrzeje kotleta - DC - (Dwór Czarne) miał zostac otynkowany , ale na razie to nie nastąpi. Co do "przechowalni zabytków" to nie do końca tak , rozkradł i rozłupał to PGR i w kolejnych etapach to jest jakoś kompletowane , poddawane konserwacji itd...

  OdpowiedzUsuń